KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13071173
*
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 21:02:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 14:27:47
1
300 kr
17/2 17:07:32
2
450 kr
17/2 20:54:12
3
500 kr
17/2 20:55:03
4
600 kr
17/2 20:56:12
3
700 kr
17/2 20:57:11
5
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 14:27:47 | 1 | 300 kr |
17/2 17:07:32 | 2 | 450 kr |
17/2 20:54:12 | 3 | 500 kr |
17/2 20:55:03 | 4 | 600 kr |
17/2 20:56:12 | 3 | 700 kr |
17/2 20:57:11 | 5 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30